Czy montaż baterii podtynkowej umywalkowej jest trudny?

Czy montaż baterii podtynkowej umywalkowej jest trudny?

Montaż baterii umywalkowej podtynkowej nie jest trudnym zadaniem, choć wymaga nieco wiedzy, umiejętności i zaangażowania. Czasem wystarczy tylko film instruktażowy na platformie Youtube, by całkowicie samodzielnie zamontować baterię. Chcesz podjąć się takiego wyzwania? Koniecznie przeczytaj nasz krótki poradnik!

Nowoczesna armatura łazienkowa

Jeszcze całkiem niedawno montaż baterii podtynkowej umywalkowej uważany był za spore ryzyko. W starych systemach wystarczyła bowiem niewielka awaria, by konieczne było skuwanie ściany i płytek. Dziś sytuacja diametralnie się zmieniła, a nowoczesna armatura łazienkowa gwarantuje wysoką jakość i funkcjonalność, ale również i estetykę.

Wpływa na nią przede wszystkim ukrycie poszczególnych elementów w ścianie, co sprawia, że taka bateria doskonale wpisuje się w nowoczesne rozwiązania aranżacyjne, sprawdzając się przede wszystkim w stylu minimalistycznym i loftowym.

Warto wybrać również montaż baterii podtynkowej prysznicowej w łazienkach o niewielkiej przestrzeni, gdzie każdy centymetr ma znaczenie. Jak się bowiem okazuje, w przypadku baterii podtynkowych nie ma mowy o zbędnym marnowaniu miejsca, które można wykorzystać na inne instalacje lub armaturę łazienkową.

sklep z bateriami umywalkowymi

Montaż baterii podtynkowej umywalkowej – praktyczne wskazówki

Montaż baterii umywalkowej podtynkowej powinien opierać się na kilku istotnych zasadach, dzięki którym praca przebiegnie sprawnie, a my będziemy w pełni zadowoleni z jej efektów. Przede wszystkim będzie to prawidłowa wysokość montażu baterii umywalkowej podtynkowej, o czym nieco później. Niezwykle istotny będzie też wybór odpowiedniego modelu spośród całego grona różnego typu produktów.

Na jakiej wysokości montować baterie podtynkowe?

Jeśli chodzi o produkt, jakim jest bateria umywalkowa podtynkowa wysokość montażu to niezwykle istotna kwestia, warunkująca funkcjonalność i komfort użytkowania – to dzięki prawidłowemu montażowi strumień wody trafia do umywalki.

To, na jakiej wysokości należy wykonać montaż, zależy więc od rozmiarów umywalki – jej wysokości i głębokości. W przypadku baterii podtynkowej umywalkowej, taki montaż przebiega na ogół na wysokości 100 – 120 cm. Nie jest to jednak standardem. Zarówno wanny, jak i umywalki, dostępne na współczesnym rynku, mają bowiem inne kształty i rozmiary. Dlatego też przyjmuje się, że to właśnie do nich należy dopasować wysokość baterii.

By ułatwić to zadanie można przyjąć, że bateria powinna znajdować się ok. 30-35 cm od górnej krawędzi umywalki. Dzięki temu ciepła i zimna woda będzie trafiać bezpośrednio do niej, a nie rozpryskiwać się na boki, zmniejszając komfort użytkowania. Co ważne, jeśli zdecydujesz się zamontować baterię podtynkową wannową lub podłączyć baterię prysznicową tego typu, montaż należy przeprowadzić na zupełnie innej wysokości.

One thought on “Czy montaż baterii podtynkowej umywalkowej jest trudny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × jeden =